Kredyty gotówkowe kiedyś i dzisiaj

Tuesday, October 30, 2018

Obecnie dostęp do kredytów gotówkowych jest o wiele łatwiejszy niż kilkanaście lat temu. Powodem tego jest przede wszystkim fakt, iż na rynku jest coraz więcej banków, które oferują klientom ciekawe propozycje kredytowe. Rosnąca konkurencja zaś sprawia, że znacznie upraszczają one procedurę uzyskania kredytu jak również ograniczają do niezbędnego minimum ilość potrzebnych do jego otrzymania dokumentów, sprawdź na PortalBankowy.info jak wygląda proces ubiegania się o kredyt w różnych bankach.

Dzisiaj w wielu bankach kredyty do wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych można uzyskać nie tylko bez zaświadczeń o zarobkach, ale także w bardzo krótkim czasie. Wiele banków oferuje klientom możliwość otrzymania pieniędzy w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku, oczywiście po sprawdzeniu zdolności kredytowej w BIK. Ci zaś, którzy w banku posiadają konto, często nie muszą nawet składać oświadczenia o dochodach, bank bowiem samodzielnie sprawdzi wpływy na konto klienta i na tej podstawie przedstawi mu najlepiej dobraną do jego oczekiwań i możliwości finansowych ofertę. Jeżeli ktoś chce uzyskać kredyt gotówkowy w wyższej sumie, wówczas najczęściej musi liczyć się z koniecznością przedstawienia odpowiedniego zaświadczenia, jednak procedura przyznania kredytu może być tak samo szybka.

Kilka czy kilkanaście lat temu otrzymanie kredytu wiązało się nie tylko z bardzo dużą ilością dokumentów, ale także znalezienia żyrantów. Osoby te miały być gwarantami spłaty zobowiązania. W przypadku gdy klient nie płacił, to od nich bank dochodził zwrotu należności. Obecnie jednak żyranci przy kredytach gotówkowych nie są konieczni, czasem banki wymagają ich przy kredytach mieszkaniowych, jednak tutaj także coraz częściej zamiast żyrantów banki stosują zabezpieczenie w postaci zastawu na nieruchomości. Brak konieczności podpisania umowy przez żyrantów to obecnie jednak nieco wyższe oprocentowanie kredytów. Dzisiaj jednak, w przeciwieństwie do lat ubiegłych samo rozpatrzenie wniosku trwa znacznie krócej. Dawniej bywało, że banki rozpatrywały wnioski nawet dwa tygodnie, obecnie zajmuje to czasem jedynie kilkanaście minut.

Takie zmiany są wynikiem błyskawicznego rozwoju i ciągle rosnących potrzeb klientów. Dzisiaj coraz więcej osób po prostu nie ma czasu na wizyty w bankach i oczekiwanie tygodniami na rezultat złożonego wniosku o przyznanie kredytu w wysokości kilku tysięcy. Coraz więcej banków umożliwia złożenie wniosku przy pomocy aplikacji w telefonie lub nawet wiadomości SMS. Z takich możliwości korzystają przede wszystkim młodzi ludzie, gdyż to oni w znacznej większości korzystają z takich właśnie, nowoczesnych rozwiązań. Jednak okazuje się, że z każdym rokiem ilość osób korzystających z bankowości elektronicznej rośnie, co powoduje że banki coraz częściej oferuję kredyty zawierane właśnie w taki sposób. Umowy online nie wymagają podpisu, klienci zazwyczaj muszą jedynie zaakceptować w kilku kliknięciach przedstawioną im ofertę. Dzięki temu oszczędzają czas, a poza tym mogą tego dokonać niemalże przez całą dobę.

  • Posted by dobryprocent at 14:51:49 in