Rynek lokat mobilnych w Polsce

Friday, January 24, 2020

Coraz więcej banków detalicznych interesuje się obsługą klientów w ramach aplikacji multimedialnych, w tym mobilnych. Lokaty mobilne to bardzo ciekawe uzupełnienie portfela inwestora indywidualnego. W artykule poznasz lepiej lokaty mobilne i zwiększysz do nich zaufanie.

Wyróżniki lokaty mobilnej w porównaniu do innych form depozytów

Lokata mobilna to stosunkowo nowe narzędzie zarządzania oszczędnościami. Potrzeba zakładania lokat bankowych przez smartfony pojawiła się wraz z upowszechnieniem nowoczesnych form płatności, czy nawet optymalizacją wyszukiwarek pod urządzenia mobilne właśnie. Banki widzą w tym zyski i szansę na promocję oferty wśród coraz młodszych pokoleń praktycznie na co dzień wykorzystujących ten kanał. Aktualnie bankowość mobilna zapewnia znacznie lepsze warunki współpracy oraz oczywiście oprocentowanie realne. Co ciekawe większość lokat mobilnych uruchomisz bez zakładania drogiego rachunku osobistego. To duża zaleta, ponieważ gwarantuje maksymalizację zarobków. Czołówka krajowych banków (największych) posiada w ofercie lokaty mobilne, co pokazuje rozwój sektora. Czas założenia podobnego depozytu waha się najczęściej od 3 miesięcy do 3 miesięcy nawet, jednak przy wydłużaniu okresu przechowywania środków oprocentowanie się zmniejsza. Kwoty maksymalne dochodzą nawet do miliona złotów, albo banki nie nakładają żadnych limitów, ale niestety przy bardzo niskim oprocentowaniu, które z dużym prawdopodobieństwem nie jest w stanie zmierzyć się z poziomem inflacji w gospodarce.

Zalety i wady lokaty mobilnej w krajowej bankowości detalicznej

Podstawowa zaleta lokaty mobilnej to większe oprocentowanie, często nawet rywalizujące z terminowymi lokatami promocyjnymi. Lokatę założysz bezpiecznie z poziomu smartfona, co przydaje się na wyjazdach, czy w pilnych sytuacjach, kiedy nie masz dostępu do zwykłego komputera domowego. Dopóki banki celują w nowych klientów wskazanym promocyjnym kanałem dystrybucji mobilnej jego wykorzystanie, jak najbardziej się opłaca. Największa bolączka to oczywiście podatek od zysków kapitałowych i niskie stopy procentowe. Na razie nic nie zapowiada, aby sytuacja miała się zmienić dla inwestorów indywidualnych. Czy rozpatrzysz założenie lokaty mobilnej?

  • Posted by dobryprocent at 15:20:34 in