Oferty kredytowe i ich korzyści dla klientów

Thursday, April 2, 2020

Proponowane obecnie przez banki kredyty to ciekawe możliwości dla zainteresowanych uzyskaniem takiej formy finansowania osób. Mogą oni liczyć na bardzo interesujące propozycje, które są wynikiem między innymi rosnącej konkurencji na rynku usług bankowych, zobacz dopasowane do Ciebie kredyty na PortalBankowy.info.

Dzisiaj już niskie oprocentowanie czy obniżona lub zerowa prowizja nie wystarczają do tego, aby przyciągnąć uwagę dużej ilości osób. Każdy bank stara się więc znaleźć takie rozwiązania, które przypadną do gustu potencjalnym klientom i sprawią, że zwrócą oni uwagę właśnie na tą konkretną ofertę. Dużym zainteresowaniem cieszą się takie, które umożliwiają klientom na przykład zwrot części wpłaconych przez nich rat. Wiele banków proponuje więc promocje polegającą na zwrocie części wpłaconych odsetek, jednak klient musi spełnić pewne warunki. Najczęściej do najważniejszych zalicza się przede wszystkim terminowe regulowanie rat wynikających z zaciągniętego zobowiązania i bez spełnienia tego warunku nie można liczyć na takie właśnie korzyści. Ponadto najczęściej pieniądze są zwracane po pewnym czasie, często dopiero po roku, aby bank miał większą pewność tego, że zobowiązanie zostanie w całości spłacone. Sposób zwrotu odsetek jest określony w umowie w bankiem, niektóre zwracają gotówkę na konto klienta, niektóre zaś zaliczają nadpłatę na poczet kolejnej raty zobowiązania.

Jednak nie jest to jedyna korzyść, jaka czeka na klientów zainteresowanych kredytami w związku z rosnącą konkurencją. Dość popularną opcją, która obecnie proponuje praktycznie każdy bank są także tak zwane wakacje kredytowe. W myśl zapisów umowy, po spełnieniu odpowiednich warunków osoby zaciągające zobowiązanie mają prawo do przerwania spłaty rat na określony w umowie czas. Okres często uzależniony jest od kwoty kredytu jak również od tego, na jaki okres zobowiązanie zostało zaciągnięte. W przypadku niektórych banków i dłuższych okresów spłaty możliwe jest dzielenie tego okresu na mniejsze, jednak wszystko zazwyczaj określone jest wyraźnie w umowie. Najważniejszym warunkiem, podobnie jak w przypadku innych ofert zazwyczaj jest to, aby klient terminowo spłacał raty zobowiązania. Ponadto najczęściej nie można z wakacji kredytowych skorzystać na początku spłacania kredytu, najczęściej jest to możliwe dopiero po czasie określonym w umowie.

Obecnie banki z każdym rokiem starają się sprostać oczekiwaniom rynku i przedstawić takie oferty, które zwrócą uwagę jak największej ilości potencjalnych klientów. Na rozpatrzenie wniosku obecnie nie czeka się kilka dni, banki proponują terminy liczone w minutach. W niektórych sytuacjach za przekroczenie tego terminu proponują klientom premie finansowe czy na przykład ulgi w spłacie pierwszej raty. Tak duża ilość ciekawych i przede wszystkim korzystnych dla klientów ofert powoduje, że bardzo wiele osób przed podjęciem decyzji sprawdza oferty banków aby wybrać jak najbardziej korzystne dla siebie. Dzięki temu koszt zaciągniętego przez nich kredytu może być o wiele niższy.

  • Posted by dobryprocent at 12:29:57 in