Kredyty gotówkowe kiedyś i dzisiaj

Tuesday, October 30, 2018

Obecnie dostęp do kredytów gotówkowych jest o wiele łatwiejszy niż kilkanaście lat temu. Powodem tego jest przede wszystkim fakt, iż na rynku jest coraz więcej banków, które oferują klientom ciekawe propozycje kredytowe. Rosnąca konkurencja zaś sprawia, że znacznie upraszczają one procedurę uzyskania kredytu jak również ograniczają do niezbędnego minimum ilość potrzebnych do jego otrzymania dokumentów, sprawdź na PortalBankowy.info jak wygląda proces ubiegania się o kredyt w różnych bankach.

Dzisiaj w wielu bankach kredyty do wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych można uzyskać nie tylko bez zaświadczeń o zarobkach, ale także w bardzo krótkim czasie. Wiele banków oferuje klientom możliwość otrzymania pieniędzy w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku, oczywiście po sprawdzeniu zdolności kredytowej w BIK. Ci zaś, którzy w banku posiadają konto, często nie muszą nawet składać oświadczenia o dochodach, bank bowiem samodzielnie sprawdzi wpływy na konto klienta i na tej podstawie przedstawi mu najlepiej dobraną do jego oczekiwań i możliwości finansowych ofertę. Jeżeli ktoś chce uzyskać kredyt gotówkowy w wyższej sumie, wówczas najczęściej musi liczyć się z koniecznością przedstawienia odpowiedniego zaświadczenia, jednak procedura przyznania kredytu może być tak samo szybka.

Kilka czy kilkanaście lat temu otrzymanie kredytu wiązało się nie tylko z bardzo dużą ilością dokumentów, ale także znalezienia żyrantów. Osoby te miały być gwarantami spłaty zobowiązania. W przypadku gdy klient nie płacił, to od nich bank dochodził zwrotu należności. Obecnie jednak żyranci przy kredytach gotówkowych nie są konieczni, czasem banki wymagają ich przy kredytach mieszkaniowych, jednak tutaj także coraz częściej zamiast żyrantów banki stosują zabezpieczenie w postaci zastawu na nieruchomości. Brak konieczności podpisania umowy przez żyrantów to obecnie jednak nieco wyższe oprocentowanie kredytów. Dzisiaj jednak, w przeciwieństwie do lat ubiegłych samo rozpatrzenie wniosku trwa znacznie krócej. Dawniej bywało, że banki rozpatrywały wnioski nawet dwa tygodnie, obecnie zajmuje to czasem jedynie kilkanaście minut.

Takie zmiany są wynikiem błyskawicznego rozwoju i ciągle rosnących potrzeb klientów. Dzisiaj coraz więcej osób po prostu nie ma czasu na wizyty w bankach i oczekiwanie tygodniami na rezultat złożonego wniosku o przyznanie kredytu w wysokości kilku tysięcy. Coraz więcej banków umożliwia złożenie wniosku przy pomocy aplikacji w telefonie lub nawet wiadomości SMS. Z takich możliwości korzystają przede wszystkim młodzi ludzie, gdyż to oni w znacznej większości korzystają z takich właśnie, nowoczesnych rozwiązań. Jednak okazuje się, że z każdym rokiem ilość osób korzystających z bankowości elektronicznej rośnie, co powoduje że banki coraz częściej oferuję kredyty zawierane właśnie w taki sposób. Umowy online nie wymagają podpisu, klienci zazwyczaj muszą jedynie zaakceptować w kilku kliknięciach przedstawioną im ofertę. Dzięki temu oszczędzają czas, a poza tym mogą tego dokonać niemalże przez całą dobę.

  • Posted by dobryprocent at 14:51:49 in

Główne zasady weryfikacji kredytobiorcy

Wednesday, September 5, 2018

Zaciąganie pożyczek krótkoterminowych to bardzo dobry sposób na poprawę funkcjonowania praktycznie każdego gospodarstwa domowego. Wielu kredytobiorców, szczególnie początkujących zastanawia się, w jaki sposób przebiega weryfikacja danych we wniosku kredytowym i czy trzeba się specjalnie obawiać podawania kluczowych informacji finansowych kredytodawcom. W artykule zapoznasz się z podstawowymi technikami weryfikacji kredytobiorcy i zobaczysz, że taka ocena jest po prostu obowiązkowa przez wzgląd na ochronę całej branży.

Wypełnienie wniosku kredytowego i dalsze formalności u pożyczkodawcy

Wypełnienie wniosku kredytowego to najczęściej wstęp do nawiązania dłuższej relacji z instytucjami finansowymi (pożyczkowymi), niezależnie od formatu działania (stacjonarny/multimedialny). Wniosek kredytowy stanowi pierwszy segment analizy kredytobiorcy. Dane z wniosku sprawdza się w bazie Biura Informacji Kredytowej, a także w bazie Biura Informacji Gospodarczej. To pozwala zakwalifikować kredytobiorcę do segmentu ryzyka. Jeżeli znajdziesz się w najlepszym segmencie ryzyka otrzymasz naturalne pole do negocjacji warunków spłaty zobowiązania. Kredytobiorcy o słabszym potencjale ekonomicznym muszą niestety pogodzić się ze standaryzowanym oprocentowaniem widocznym w podstawowej ofercie. Z tego wynika, że praca nad bardzo pozytywną zdolnością kredytową jest bardzo opłacalną czynnością. Weryfikacja kredytobiorcy odnosi się do dochodów, do kosztów utrzymania gospodarstwa domowego, do posiadania współmałżonka. Nieco inaczej obsługuje się również klientów indywidualnych, a inaczej właścicieli działalności gospodarczych. Kredyt gotówkowy najlepiej pozyskiwać bez uwzględniania interesów biznesowych. Klient indywidualny posiada prostszy schemat badania wiarygodności, co ostatecznie przyśpiesza całą procedurę.

Jakie informacje przekażesz kredytodawcy?

Dokumenty dochodowe to właściwie obowiązkowa sprawa. Relacja z kredytodawcą jest najprostsza i najszybsza, jeżeli posiadasz rachunek osobisty w danym banku detalicznym. Wtedy ocena kredytobiorcy następuje praktycznie automatycznie, bez wielkich formalności. Warto jednak dokładnie porównywać oferty na rynku pożyczek krótkoterminowych, aby zagwarantować sobie po prostu najniższe oprocentowanie. Jeżeli nie zależy ci na szybkości to bardzo sprawdzone rozwiązanie. Większość banków posługuje się formularzem PIT za rok poprzedni, a także szczegółowym wyciągiem z rachunku osobistego. PIT nie zawsze się sprawdza, ponieważ sytuacja kredytobiorcy zmienia się elastycznie, szczególnie pod kątem dochodowym. Pożyczkodawca chce znać strukturę dochodów, wydatków w mniej więcej trzymiesięcznym przedziale. To popularna praktyka spotykana, np. w internetowych instytucjach pozabankowych. Formalności przy kredytach gotówkowych nie wyróżniają się dużym poziomem skomplikowania. Możesz skorzystać z ewentualnych wskazówek niezależnego pośrednika kredytowego.

  • Posted by dobryprocent at 13:35:54 in

Natychmiastowe pożyczki - dlaczego są popularne?

Monday, July 9, 2018

Świat finansów się zmienia. Procesy bankowe są teraz szybsze i elektronicznie. Pamiętasz te dni, kiedy ludzie stali w długich kolejkach tylko po to, aby wpłacić lub wypłacić pieniądze? A jeśli chcieli nawet małej pożyczki, nie było pojęcia, ile czasu to zajmie. Potem przyszedł bankomat i bankowość internetowa, i wiele się zmieniło od tego czasu. Teraz możesz szybko uzyskać pożyczkę - wstępnie zatwierdzoną, elektroniczną i natychmiastową.

Natychmiastowe pożyczki są tak popularne, że wielu poszukujących pożyczek woli je od tradycyjnych pożyczek osobistych. Niewątpliwie natychmiastowe pożyczki mają na celu zmniejszenie trudności pożyczkobiorcy i zaoszczędzenie czasu zarówno pożyczkodawcy, jak i kredytobiorcy. Jednak powinieneś wiedzieć, na co się zarejestrujesz. Oto kilka myśli, które należy rozważyć przed podjęciem natychmiastowej pożyczki.

Jak uzyskać natychmiastową pożyczkę?
O natychmiastową pożyczkę można teraz ubiegać siedząc w domu, biurze lub z dowolnego innego miejsca podłączonego do Internetu. Wystarczy otworzyć stronę internetową banku, otworzyć internetowy formularz wniosku, wypełnić dane, załączyć odpowiednie kopie wymaganych dokumentów i złożyć wniosek. Bank szybko podejmie decyzję o zatwierdzeniu pożyczki zgodnie z wnioskowaną kwotą, uprawnieniami do otrzymania pożyczki i przekazaniem środków bezpośrednio na konto bankowe.

Możesz pomylić wstępnie zatwierdzoną pożyczkę z pożyczką natychmiastową lub bez papieru. Istnieje praktyczna różnica między nimi. We wstępnie zatwierdzonych pożyczkach banki sprawdzają wcześniej kwalifikowalność klientów i składają ofertę klientowi, który może, ale nie musi, ubiegać się o nią. W przypadku pożyczki natychmiastowej pożyczkobiorca może w każdej chwili ubiegać się o pożyczkę w oparciu o swoje wymaganie, a pożyczkodawca natychmiast sprawdza poświadczenia finansowe i kwalifikowalność wnioskodawcy, a następnie zatwierdza lub odrzuca wniosek. Natychmiastowe pożyczki są przydatne dla osób w kryzysie finansowym, ale jednocześnie trzeba oszacować koszty pożyczek.

Pożyczaj ostrożnie!
Natychmiastowe pożyczki są łatwe do zdobycia. Ale nie pozwól, by łatwość pożyczania cię oszukała, ponieważ myślisz, że to łatwe pieniądze. Częste zaciąganie pożyczek nie powinno stać się nawykiem.

  • Posted by dobryprocent at 14:00:20 in

Proste i zaawansowane techniki walki z zadłużeniem

Monday, April 16, 2018

Zadłużenie w krajowych gospodarstwach domowych rośnie zdecydowanie na przestrzeni ostatnich kilku lat. Zmiana przepisów związana z ograniczeniem oprocentowania nominalnego w umowach kredytowych, a także limit na kosztach pozaodsetkowych, który zlikwidował praktycznie lichwiarskie zobowiązania to na pewno jeden z kluczowych czynników dynamicznego rozwoju branży i zwiększenia zaufania wśród kredytobiorców. Co jednak w przypadku wygenerowania problematycznego zadłużenia? Jak sobie z nim poradzić? W artykule poznasz podstawowe i nieco bardziej zaawansowane techniki restrukturyzacji kredytów gotówkowych.

Kiedy sprawdzi się konkretna technika restrukturyzacji zadłużenia?
Przy drobnych kredytach gotówkowych, jeżeli masz problemy ze spłatą wystarczy wprowadzić do umowy dodatkowe zabezpieczenia majątkowe, czy po prostu przedłużyć termin obowiązywania zobowiązania, co spowoduje jednak podniesienie kosztów dla gospodarstwa domowego. Podpisywanie aneksów do umowy kredytowej sprawdza się zatem tylko przy pożyczkach krótkoterminowych, rzadziej długoterminowych, chociaż przy dobrej zdolności kredytowej to możliwa do zastosowania procedura. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się, kiedy korzystasz jednocześnie z wielu pożyczek, np. krótkoterminowych, biznesowych, długoterminowych (inwestycyjnych, hipotecznych). W takich warunkach prawidłowa technika walki z rosnącym zadłużeniem to konsolidacja. Akurat konsolidacja zamienia wiele kredytów w jeden i gwarantuje niską ratę miesięczną przy jednoczesnym ustabilizowaniu oprocentowania. Konsolidacja sprawdzi się zdecydowanie w okresie bardzo niskich stóp procentowych. Akurat stopy procentowe nie powinny zmienić się nawet w przeciągu dwóch kolejnych lat zgodnie z ostatnimi informacjami pochodzącymi z Narodowego Banku Polskiego. Zaawansowana technika restrukturyzacji to upadłość konsumencka. Z upadłości konsumenckiej skorzystasz wyłącznie po losowych, negatywnych wydarzeniach uniemożliwiających regulowanie dotychczasowych zobowiązań, niezależnie od ich skali.

Podsumowanie technik restrukturyzacyjnych
Najlepiej oczywiście postawić na najprostsze techniki restrukturyzacji zadłużenia, czyli na konsolidację, czy refinansowanie, a nie na zaawansowane, ponieważ większość z nich oznacza po prostu wyprzedaż praktycznie całego majątku domowników. Niestety losowe sytuacje w życiu kredytobiorców uniemożliwiają często zastosowanie zwykłej restrukturyzacji. Z lekką pomocą prawną w wyspecjalizowanych kancelariach poradzisz sobie jednak z każdym zagadnieniem.

  • Posted by dobryprocent at 11:37:46 in

Lokata 700 złotych na 6 miesięcy.

Friday, February 23, 2018

Lokata na nowe środki plus w Idea Banku.

Nie jest wcale tak trudno znaleźć dobrą ofertę lokaty bankowej. Przy odrobinie poszukiwań można natrafić na propozycję z naprawdę wysokim oprocentowaniem nominalnym w skali roku. Trzeba jedynie poświecić nieco czasu na poszukiwania. Idea Bank jest bankiem jaki ma w swojej ofercie wiele ciekawych propozycji lokat bankowych. Jedną z nich jest lokata na nowe środki plus z oprocentowaniem stałym w wysokości 3% w skali roku. Wpłacając na lokatę kwotę w wysokości 700 złotych na okres pół roku zysk jaki uda się wypracować będzie równy 8,39 złotych. Na lokatę na nowe środki plus możemy wpłacić od 500 złotych do maksymalnie 1 miliona złotych. Jest to propozycja jaką bank kieruje zarówno do swoich obecnych jak i nowych klientów. Lokatę możemy założyć za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub online. Oprocentowanie na lokacie przez cały czas jej trwania jest stałe, zaś odsetki są kapitalizowane na koniec okresu trwania lokaty. Całkowicie nie jest opłacalne zerwanie lokaty przed czasem. Konsekwencją takiego czynu jest całkowita utrata odsetek jakie udało się na lokacie wypracować. Nie ma ograniczeń co do liczby lokat jakie może założyć jedna osoba. Wkład na lokacie jest objęty gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a dzięki porównywarce na http://www.moja-skarbonka.pl skorzystasz z najlepszych ofert.

Noble Bank i jego lokata tradycyjna.

W Noble Banku dostępna jest oferta lokaty tradycyjnej. Jest to lokata na całkiem przyzwoitych warunkach. Oprocentowanie lokaty tradycyjnej jest stałe i wynosi 1,75% w skali roku. Wpłacając na taką lokatę kwotę 700 złotych na okres pół roku, zysk netto będzie wynosił 4,89 złotych. Lokata tradycyjna jest ofertą Noble Private Banking. Do jej założenia potrzebna jest nam minimalna kwota 500 złotych. Oferta skierowana jest do nowych i obecnych klientów banku. Można założyć lokatę za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub online. Do skorzystania z oferty niezbędne jest założenie w banku konta osobistego. Oprocentowanie lokaty jest stałe z kapitalizacją odsetek na koniec okresu trwania lokaty. Całkowita utrata odsetek to konsekwencja jaka czeka każdego klienta, który zdecyduje się z jakiś powodów zerwać lokatę przed czasem. Nasze oszczędności są w pełni bezpieczne, gdyż objęte są gwarancją BFG.

  • Posted by dobryprocent at 11:25:50 in