Jak inwestują Polacy?

Wednesday, November 13, 2019

Na początku tego tekstu warto zaznaczyć, że tylko połowa Polaków w ogóle generuje jakieś oszczędności. Co więcej, nadwyżki pieniędzy najczęściej nie przekraczają 4-5 tysięcy złotych. Okazuje się jednak, że tyle w zupełności wystarczy, bo niektóre instrumenty inwestycyjne zakładają możliwość pomnażania środków już o wartości nawet kilkuset złotych. Nie trzeba więc posiadać dużej nadwyżki pieniędzy, by generować dodatkowy zysk, wystarczy zajrzeć na inwestuj-z-nami.com.pl.

Polacy nadal boją się inwestować w celach zarobkowych, a oszczędności najczęściej odkładane są do domowej skarbonki. Eksperci rynku finansowego potwierdzają, że nie jest to zbyt dobra strategia, bo przecież polski sektor inwestycyjny oferuje mnóstwo możliwości, dzięki którym nadwyżki pieniędzy udaje się pomnażać i to bez jakiegokolwiek ryzyka. Jedną z takich jest inwestowanie w lokaty bankowe.

Co ciekawe, Polacy, którzy decydują się na pomnażanie pieniędzy, najczęściej decydują się właśnie na instrumenty, które nie są obarczone ryzykiem inwestycyjnym. To wspomniana wcześniej lokata bankowa. I chociaż ta nie daje szansy na spory zarobek i to w krótkim czasie, to jednak wolimy zarobić mniej, ale za to pewnie.

Lokaty bankowe to instrumenty całkowicie bezpieczne. Oznacza to, że inwestor otrzyma zwrot całości wniesionego kapitału, nawet jeśli umowa z bankiem zostanie zerwana. Oczywiście najprawdopodobniej nie uzyska całości wypracowanych odsetek, natomiast jego środki wrócą w całości.

Sama lokata bankowa to nieobarczona ryzykiem, ale też prosta w obsłudze forma pomnażania środków pieniężnych. Wystarczy ulokować na niej oszczędności i czekać na zarobek. Inwestorzy mają też swobodny wybór w kwestii trwania umowy z bankiem - mogą wybierać lokaty kilkutygodniowe, miesięczne, 6 miesięczne, roczne, a nawet kilkuletnie. Im dłużej będzie trwała umowa inwestycyjna, tym na większy zysk może liczyć inwestor. Polacy najczęściej decydują się na “zamrożenie” do 10 tysięcy złotych, a takie pomnażanie pieniędzy nie trwa dłużej niż rok.

Lokaty terminowe nadal uznawane są za opłacalne, chociaż ich oprocentowanie każdego roku maleje. Osoby, które chciałyby “zamrozić” swoje oszczędności na lokacie, w pierwszej kolejności powinny zerknąć na rankingi najlepszych lokat i dopiero wtedy wybrać optymalny instrument inwestycyjny tego rodzaju.

  • Posted by dobryprocent at 10:19:30 in

Firmy windykacyjne, a problemy konsumentów

Friday, September 6, 2019

Firmy windykacyjne to zjawisko bardzo często mylone z pracą komornika sądowego. Konsumenci, którzy nie spłacali rat kredytów gotówkowych, rachunków za podstawowe media odczuwają najczęściej podobny kontakt. Wierzyciele chętnie sprzedają przeterminowane zadłużenie wyspecjalizowanym windykatorom, aby odzyskać chociaż część kwoty od razu bez angażowania się w cały proces kontaktu z byłym kredytobiorcą. Jak radzić sobie z problematycznymi firmami windykacyjnymi?

Czy windykator posiada specjalne uprawnienia?

Windykator to zwykły przedsiębiorca, bez uprawnień urzędnika, jak to ma miejsce podczas rozpatrywania spraw z udziałem komorników sądowych. Firmy windykacyjne odzyskują środki w imieniu wierzycieli lub we własnym. Najczęściej zdarza się druga kategoria ze względu na stosunkowo tani dostęp do giełd długów. Musisz wiedzieć, że windykator nie ma tak naprawdę zbyt wielkich możliwości odzyskania pieniędzy. Przedsiębiorstwo windykacyjne najczęściej negocjuje warunki ewentualnej spłaty, wzywa do zapłaty na piśmie lub telefonicznie (na zwykłe rozmowy konsument nawet nie musi odpowiadać). Nierzetelne firmy windykacyjne nie przedstawiają tytułów do zapłaty należności, nie wskazują zupełnie wymaganej kwoty, ani właściwych harmonogramów. Wszystkie ustalenia, których nie podpisujesz nie mają statusu ważnych przy podobnej współpracy. Sprawdź jak nie wpaść w takie problemy na 17bankow.com.

Kontrola firm windykacyjnych to podstawa

Konsument powinien kontrolować działania firm windykacyjnych, szczególnie pod kątem zastraszania, prób wchodzenia do nieruchomości (to może zrobić jedynie komornik sądowy po wydaniu orzeczenia sądowego), czy nawet prób przejmowania różnego majątku. Firmy windykacyjne często prowadzą wywiad „sąsiedzki”, zatrudniają prywatnych detektywów do określenia całego majątku dłużnika. Nie przekazuj firmom windykacyjnym wrażliwych danych, chociażby o numerze rachunku, danych z dowodu osobistego, szczególnie miejsca zamieszkania.

Jak funkcjonować w przypadku nękającego windykatora?

Najlepsza praktyka do przeprowadzenie negocjacji z firmą windykacyjną, ale dopiero po potwierdzeniu faktycznego zadłużenia. To droga przedsądowa. W drodze sądowej nierzetelny dłużnik spotyka się już z komornikiem, a w przypadku ukrycia informacji o majątku dochodzi do popełnienia przestępstwa. Konsument powinien nękające firmy windykacyjne nagrywać, informować o podejrzeniu przestępstwa, notować wszystkie daty i godziny spotkań. Jednym słowem windykator może prowadzić negocjacje, ale wszystkie działania naruszające godność ludzką nie wchodzą w grę. Ministerstwo Sprawiedliwości w 2019 roku zmieniło prawo dotyczące funkcjonowania komorników sądowych. Wiele fundacji pomaga kredytobiorcom nabitym na lichwiarskie zobowiązania. Firmy windykacyjne, które działają na granicy prawa istnieją, jest ich całkiem dużo, ale konsument posiada sporo możliwości ochrony. Dla wielu banków sprzedaż niespłacanych kredytów gotówkowych to jedyna szansa na minimalizację strat.

  • Posted by dobryprocent at 09:46:14 in

Kredyt gotówkowy w wysokości 30.000,00 złotych na okres 84 miesięcy.

Wednesday, June 26, 2019

Sprawdzimy kredyt gotówkowy iGotówka w Banku BNP Paribas, pożyczkę gotówkową w Banku Millennium oraz pożyczkę ekspresową na dowolny cel w Banku Pekao, na konkretnej kwocie zobowiązania równej 30 000 złotych na okres spłaty wynoszący 84 miesiące - wszystkie te oferty znajdziesz na NiskaRata.org. Kredytobiorca, który wybierze BNP Kredyt gotówkowy – iGotówka w Banku BGŻ BNP Paribas będzie wpłacał do banku raty miesięczne po 436,82 złotych. Tutaj całkowity koszt kredytu będzie w wysokości 9.662,87 złotych, z czego całkowita kwota spłacanych odsetek będzie równa 6.692,87 złotych. Oprocentowanie nominalne kredytu wynosi w skali roku 5,90%, zaś rzeczywiste jest równe 9,50% w skali roku. Prowizja dla banku stanowi 9,90% kwoty pożyczki. Tutaj możemy pożyczyć od 1.000 do 30.000 złotych na okres kredytowania od 6 do 84 miesięcy włącznie. Do skorzystania z oferty konieczne będzie założenie w banku rachunku osobistego.

Kredytobiorca, który wybierze pożyczkę gotówkową w Banku Millennium, będzie wpłacał do banku raty miesięczne 467,44 złotych. Kredyt na kwotę 30 000 złotych z okresem spłaty 84 miesiące będzie go kosztował 12.261,71 złotych, z czego z tytułu odsetek spłaci łącznie 9.264,71 złotych. Kredyt oprocentowany jest na 7,99% w skali roku, a Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania ma wartość 11,93% w skali roku. Prowizja dla banku równa jest 9,99% pożyczonej kwoty. Można tutaj pożyczyć od 1 000 złotych do 150 000 złotych, na okres spłaty od 6 do 108 złotych. Kredytobiorca nie musi zakładać w banku konta, aby wziąć kredyt, ale musi dostarczyć oświadczenie o zarobkach.

Wybierając pożyczkę ekspresową na dowolny cel w Banku Pekao przyjdzie nam wpłacać do banku raty miesięczne po 497,88 złotych. Całkowity koszt tego zobowiązania będzie w wysokości 13.318,96 złotych, z czego całkowita suma spłacanych odsetek będzie w wysokości 11.821,96 złotych. Oprocentowanie nominalne kredytu równe jest 9,99% zaś rzeczywiste 12,28%. Obydwa oprocentowania podawane są w skali roku. Prowizja dla banku stanowi 4,99% kwoty pożyczki. Jest to kredyt gotówkowy z maksymalna kwotą pożyczki do 200 000 złotych i z maksymalnym okresem kredytowania do 96 miesięcy. Kredytobiorca nie musi zakładać w banku rachunku osobistego, ani dostarczać oświadczenie o dochodach.

  • Posted by dobryprocent at 15:52:30 in

3 kroki do skrócenia spłaty kalkulatora hipotecznego

Tuesday, May 7, 2019

Wyobraź sobie jak cudownie byłoby nie mieć w swoich planach finansowych tej comiesięcznej opłaty za dom? Pomyśl, co mógłbyś zrobić z tymi dodatkowymi pieniędzmi!

Być może jednak pomysł spłacenia kredytu hipotecznego w całości może być dla Ciebie dość zniechęcający. W końcu mówimy o setkach tysięcy złotych… Spłacenie tak dużej ilości pieniędzy w jednej chwili pewnie byłoby niemożliwe (chyba, że ??wygrałeś na loterii lub bogaty wujek zostawił Ci spadek). Jednak w rzeczywistości dość łatwo jest usunąć lata lub nawet dziesięciolecia z harmonogramu płatności, zwiększając swój kapitał własny i oszczędzając mnóstwo pieniędzy na spłatę odsetek.

1. Przejdź na płatność dwutygodniową

Zamiast wykonywać jedną miesięczną opłatę, możesz dokonać płatności co dwa tygodnie. Innymi słowy, jeśli Twoja zwykła spłata kredytu hipotecznego wynosi 1000 zł miesięcznie, zamiast tego płacisz 500 zł co drugi tydzień. Będzie to miało prawie taki sam wpływ na budżet jak jedna miesięczna płatność, ale ponieważ mamy 52 tygodnie w roku, dwutygodniowy harmonogram płatności spowoduje 13 pełnowymiarowych płatności rocznie zamiast normalnych 12. Będziesz co roku dokonywać całej dodatkowej płatności bez konieczności szukania dodatkowych pieniędzy.

Chcesz spojrzeć na kilka rzeczywistych liczb? Jeśli masz 30-letni kredyt hipoteczny o wartości 200 000 zł z oprocentowaniem 5%, co dwa tygodnie zamiast miesięcznych płatności zaoszczędzi ci to 34 328 zł odsetek i pozwoli spłacić pożyczkę prawie pięć lat wcześniej (!)

2. Dokonaj dodatkowych płatności

Kiedy przesyłasz miesięczną opłatę, większość pożyczkodawców hipotecznych pozwoli ci dokonać dodatkowej płatności „głównej” co oznacza, że ??ta płatność pójdzie na spłatę kwoty głównej, a nie zarówno kwoty głównej, jak i odsetek od pożyczki. Spłacenie nawet odrobiny dodatkowego kapitału we wczesnej fazie pożyczki może zaoszczędzić sporo na oprocentowaniu, nie wspominając już o wydostaniu się z pożyczki na kilka lat przed terminem.

Zastanów się więc nad wysłaniem na konto kredytodawcy choć trochę dodatkowej kwoty jako dodatkowej kwoty głównej. Na przykład, jeśli masz nieparzystą kwotę płatności, na przykład 1046 zł miesięcznie, możesz zaokrąglić kwotę do 1100 zł i wydać dodatkowe złotówki jako płatność całkowitą. Nawet jeśli to tylko dodatkowe 50 zł miesięcznie, główne płatności będą sumować się szybciej, niż myślisz.

3. Refinansowanie na pożyczkę krótkoterminową

Masz 30-letni kredyt hipoteczny? Refinansowanie go na formę 15-letniej pożyczki sprawi, że znacznie szybciej zyskasz dzięki tej hipotece i prawdopodobnie uzyskasz także lepszą stopę procentową - krótsze warunki kredytu są zazwyczaj powiązane z niższymi stopami procentowymi. A dzięki krótszym ramom czasowym zapłacisz o wiele mniej odsetek - więc płatności z 15-letniej pożyczki nie są podwójną kwotą 30-letniej pożyczki; są znacznie mniejsze. Jak to sprawdzić? Skorzystaj z online kalkulatora kredytu hipotecznego i baw się z liczbami, aby zobaczyć, ile musisz zapłacić, aby uzyskać np 15-letnie refinansowanie.

  • Posted by dobryprocent at 11:32:21 in

Ranking kredytów gotówkowych w praktyce.

Monday, March 11, 2019

Aby nasze poczynania w kierunku znalezienia kredytu, jako oferty optymalnej w naszym przypadku były skuteczne, musimy kierować się zasadami, jakie obecnie panują na rynku kredytowym. Im więcej ofert tym większe niebezpieczeństwo, że trafimy na wariant niezbyt korzystny. Lecz im więcej wiemy, tym bardziej będziemy w stanie zareagować, kiedy naszym oczom ukaże się ta wyjątkowa propozycja gotówki w kredycie. Jak wyjść takim ofertą naprzeciw i optymalnie z nich skorzystać? Postaramy się wyjaśnić to w tym artykule lub na 17bankow.com.

Najprostszą metodą, jaką możemy się posłużyć, jest skorzystanie z listy ofert, które mają najbardziej charakterystyczne cechy. Ranking kredytów, który staje się coraz powszechniejszy, jest podstawowym elementem w dziedzinie wyszukiwania zobowiązań bankowych. Jego szybkość działania i precyzyjność co prawda uśredniona, daje nam możliwość do poważnego zainteresowania się daną ofertą. Rzecz jasna to klient wprowadza parametry, jakie jego zdaniem będą odzwierciedlać osobistą sytuację materialną, ale również okoliczności, jakie mogą zaistnieć na całym etapie kredytowania. Do wstępnej analizy ranking kredytów to bardzo dobry, przygotowawczy sposób, przed podjęciem decyzji.

Dwa rankingi dla dwóch grup kredytobiorców.

Szukając kredytu gotówkowego, możesz również natrafić na zespolone dwa rankingi. Pierwszy będzie skupiał klientów, którzy potrzebują niewielkiej kwoty i w stosunkowo szybkim czasie. Chcieliby, aby formalności ograniczyły się do minimum. Oprocentowanie nominalne nie będzie znacząco wysokie, wiec koszty kredytowe również nie spowodują załamania, będą do zaakceptowania. Tu priorytetem w rankingu będzie wygoda i szybkość.

Natomiast jeżeli potrzebujesz większego kredytu, warto poddać się pełnej weryfikacji i mieć świadomość, że posiadamy kredyt, który w rozsądnej, ale w pełnej krasie zaspokoi nasze potrzeby. Teraz z pomocą może przyjść drugi bardziej precyzyjny ranking, obejmującym cały zakres ofert, łącznie z tymi, które posiadają promocyjne elementy.

Zasada działania jest dość podobna i przeciętny użytkownik nie poczuje znaczącej różnicy w działaniu czy szybkości. Szybko otworzą się przed nami dodatkowe horyzonty kredytowe. Dostrzeżenie drobnych na pozór kryteriów i warunków może skłonić nas do przewartościowania swoich planów. Jeżeli dany ranking nie będzie według ciebie zadowalający, zawsze możesz sięgnąć po dodatkowe narzędzie współdziałające, mianowicie porównywarkę kredytów gotówkowych. Zestawiając ze sobą kilka wybranych, atrakcyjnych ofert możemy oczekiwać, że uda się nam wychwycić ewentualne plusy i minusy, a nasz wybór będzie precyzyjny. W szeregu możemy zestawić ze sobą zarówno stopy oprocentowania, prowizje jak i wszelkiego rodzaju koszty (w zależności od rodzaju porównywarki) w zamian otrzymamy przejrzyste zestawienie pogrupowane z wyszczególnionymi parametrami oferty. Zatem przekonaj się sam jak łatwo i szybko możesz zdobyć taką wiedzę.

  • Posted by dobryprocent at 11:07:45 in