Kiedy warto wziąć kredyt gotówkowy a kiedy nie?

Wednesday, June 10, 2020

Kredyty gotówkowe bierzemy na sfinansowanie przeróżnych potrzeb konsumpcyjnych. Jak z ich założenia wynika, jednak czy zawsze nam się to opłaca? Często warto poszukać innych bardziej opłacalnych opcji a czasami nie mamy lepszych opcji i taki kredyt po prostu wziąć warto, wszystko zależy od sytuacji i celu.

Zdecydowanie łatwiej jest wymieniać cele i sytuacje, w których nie warto brać kredytów gotówkowych ze względu na ich wysokie koszty i dostępność bardzo wielu innych form finansowania w dzisiejszych czasach. Po pierwsze nie weźmiemy kredytu gotówkowego na większe cele jak zakup domu czy nowego samochodu. Do tego szukamy innych rodzajów finansowania tak jak kredyt hipoteczny do finansowania zakupu nieruchomości czy kredytu samochodowego do finansowania zakupu nowego auta. Kredyty gotówkowe nie nadają się w tym przypadku ponieważ możemy pozyskać tą drogą maksymalnie kilka tysięcy chodź ogólna definicja mówi o maksymalnie osiemdziesięciu tysiącach, choć praktyka z ustawą ma niewiele wspólnego. Przed wzięciem kredytu gotówkowego na działalność gospodarczą, bez znaczenia czy jest to rozpoczęcie czy rozwój warto rozejrzeć się za innymi formami wsparcia, których jest pełno. Lepszy może okazać się kredyt inwestycyjny, ale od kredytu inwestycyjnego lepsze są zawsze różnego rodzaju dotacje i dofinansowania, które możemy uzyskać z urzędu pracy lub funduszy unijnych. Często można zyskać środki, których później nie trzeba zwracać. Nie jest dobrą praktyką branie pieniędzy na zakup produktu z promocji, często zdarza się że takiego produktu po prostu nie potrzebujemy i przed zakupem warto się dwa razy zastanowić.

Oprócz sytuacji w których nie warto brać kredytów gotówkowych jakich jest bardzo wiele, czasami zdarza się że taki kredyt jest najlepszą opcją. Klasycznym przypadkiem kiedy warto wziąć taki kredyt jest sytuacja w której już od kilku miesięcy odkładamy pieniądze na zakup jakiegoś produktu, ale niewiele przed zgromadzeniem odpowiedniej kwoty pojawiła się krótkotrwała promocja, dzięki której można wiele zaoszczędzić, w takiej sytuacji mimo iż musimy później zapłacić dodatkowe prowizje i oprocentowanie możemy zaoszczędzić na promocji jeszcze więcej niż wynoszą koszty. Inną sytuacją są wypadki i awarie, jeśli np nasz dom jest zasilany przez wodę ze studni za pomocą pompy i pompa się zepsuje, ciężko jest żyć bez wody i wówczas nie mając wystarczającej ilości pieniędzy bierzemy kredyt na naprawę pompy.

  • Posted by dobryprocent at 11:51:20 in